Wypożyczanie samochodu przez internet – garść porad i wskazówek

Wypożyczanie samochodu przez internet – garść porad i wskazówek

Auto z wypożyczalni samochodów to wygoda i niezależność za rozsądną cenę, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wynajem pojazdu w trakcie urlopu, czy też wyjazdu służbowego. Aby sprostać rosnącej popularności, wiele wypożyczalni udostępnia możliwość zarezerwowania auta z poziomu formularza online. Mamy dla Was kilka wskazówek, które przydadzą się w trakcie wypożyczania samochodu przez internet.

Dlaczego w ogóle warto korzystać z formularzy online

Dokonując rezerwacji samochodu z wypożyczalni za pośrednictwem formularza w kilka chwil otrzymamy informację odnośnie dostępności wskazanego pojazdu. Rezerwacja przez internet pozwoli nam wybrać auto konkretnej marki a nie samochód z danego segmentu, akurat dostępny na parkingu placówki stacjonarnej. Ponadto będziemy mogli na spokojnie dobrać odpowiednie wyposażenie oraz usługi, jak np. pełne ubezpieczenie, co maksymalnie skróci czas formalności podczas odbioru samochodu w wyznaczonym przez nas miejscu.

Warto również mieć na uwadze, że różnego rodzaju promocje oraz oferty limitowane, bardzo często dostępne są jedynie z poziomu formularza na stronie www. Podsumowując, to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy.

Na co zwrócić uwagę podczas rezerwacji pojazdu online

Rezerwacji nie warto dokonywać w pośpiechu na pierwszej lepszej stronie. Mapy Google to dobre miejsce, od którego powinniśmy rozpocząć nasze poszukiwania lokalnej i godnej zaufania firmy. Lokalne wypożyczalnie samochodów oferują zazwyczaj najkorzystniejsze ceny, niemniej należy poświęcić nieco więcej czasu na ich weryfikację. W tym celu warto uważnie zapoznać się z ocenami i recenzjami klientów, dostępnymi z poziomu profilu wybranej firmy na mapach. Lepiej nie sugerować się opiniami opublikowanymi bezpośrednio na stronie wypożyczalni, bo różnie bywa z ich prawdziwością. Gdy będziemy już pewni, co do naszej decyzji, powinniśmy zapoznać się z regulaminem wynajmu. Każda rzetelna wypożyczalnia samochodów udostępnia tego rodzaju dokumenty na swojej witrynie. Brak regulaminu czy zasad wynajmu należy traktować, jako czerwone światło.

Ostatnim elementem, który koniecznie trzeba sprawdzić jest rodzaj połączenia, używanego przez stronę internetową wypożyczalni. Jeżeli na pasku adresu przeglądarki widnieje ikonka kłódki to oznacza, że połączenie jest szyfrowane a nasze dane bezpieczne. Nie powinniśmy przesyłać wrażliwych informacji, takich jak nasze imię i nazwisko oraz telefon nieszyfrowaną drogą, bowiem wtedy ktoś niepowołany bardzo łatwo może je przechwycić. Po zweryfikowaniu wszystkich informacji możemy spokojnie przystąpić do wypełniania formularza.

Formalności podczas odbioru samochodu z wypożyczalni

W momencie odbioru samochodu konieczne będzie jeszcze dopełnienie paru prostych formalności. Po okazaniu dowodu osobistego oraz ważnego prawa jazdy będziemy musieli złożyć kilka podpisów na przedłożonych dokumentach. Zanim jednak do tego dojdzie, powinniśmy uważnie obejrzeć wynajmowany pojazd i zweryfikować, czy protokół zdawczo-odbiorczy zawiera wszystkie ewentualne usterki samochodu i w razie konieczności poprosić o uzupełnienie braków.

Przy okazji serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług wypożyczalni ABCO Rent a Car. Oferujemy możliwość złożenia rezerwacji za pomocą formularza online, telefonicznie bądź też osobiście w jednej z naszych placówek w Krakowie, Katowicach lub Warszawie.


Powrót: Blog
x