Na co zwrócić uwagę odbierając samochód z wypożyczalni?

Wynajmując pojazd z salonu należy zachować ostrożność podczas jego obsługiwania. Płacąc kaucję oraz określoną kwotę za dzierżawę samochodu z wypożyczalni, chcemy w szczególności uniknąć wszelkich zniszczeń i odstępstw od umowy z naszej strony. Aby tak się stało należy nie tylko odpowiednio opiekować się autem podczas okresu jego wynajmu, ale również przestrzegać kilku procedur w trakcie odbioru pojazdu. Z tego wpisu dowiesz się na jakie elementy wyposażenia czterokołowca i protokołu zwracać uwagę, aby nie znaleźć się w nieprzyjemnej sytuacji podczas zwrotu.

Procedury odbioru samochodu

Wynajem samochodu wiąże się z zachowaniem określonych procedur. Żaden kierowca nie otrzyma auta z wypożyczalni ot tak - żeby to się stało należy nie tylko posiadać prawo jazdy czy wpłacić kaucję, ale przede wszystkim spisać umowę z firmą, z której usług postanowiliśmy skorzystać. Zostają w niej określone warunki najmu takie jak czas dzierżawy, wybrany model samochodu oraz inne specjalne ustalenia. Właśnie dlatego podczas otrzymania pojazdu powinieneś dokładnie go obejrzeć w poszukiwaniu ewentualnych usterek, ubytków lub innych elementów odbiegających od normy. Jeżeli takowe się znajdą, warto sporządzić nową umowę lub protokół odbioru, w którym zostaną one wyszczególnione. Dzięki temu i Ty i wypożyczalnia macie zabezpieczenia w formie dokumentu i jasną informację o tym, co nie będzie podlegało dodatkowej zapłacie podczas zwrotu.

Odbiór samochodu z wypożyczalni - zwróć uwagę na te rzeczy!

Procedury podczas przekazania auta dla kierowcy nie kończą się tylko na formalnościach. Odbiór samochodu z wypożyczalni to czas, w którym powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na poszczególne zapisy w umowie czy protokole, ale przede wszystkim dokładnie przyjrzeć się wynajmowanemu pojazdowi. Oto elementy, które powinny podlegać szczególnej obserwacji z Twojej strony przed rozpoczęciem jazdy nieswoim wozem.

  1. Paliwo - sprawdź, czy auto jest zatankowane i do jakiego poziomu. Przy zwrocie pojazdu należy uzupełnić paliwo do pierwotnego stanu.
  2. Usterki, zadrapania, plamy – jakakolwiek skaza na lub w pojeździe powinna być zgłoszona w ramach procedury przekazania.
  3. Wyposażenie i jego sprawność - upewnij się, że światła, wycieraczki, hamulce czy inne elementy wyposażenia gwarantują bezpieczną jazdę.

Powrót: Blog
x