Jaki jest koszt wynajmu samochodu?

Wynajmując pojazd osobowy bierzesz na siebie odpowiedzialność za mienie należące do wskazanej placówki. Oczywiste jest to, że wypożyczając samochód traktujesz go, jak swoje własne auto po to, zwrócić je w nienaruszonym stanie. Dzięki temu nie tylko odzyskasz wpłaconą kaucję, ale również zaufanie wypożyczalni, która chętniej przekaże Ci pojazd, gdy będziesz chciał ponownie dokonać wynajmu. Zapoznaj się z podstawową etykietą dotyczącą oddawania auta w ręce właściciela lub doradcy naszej i wielu innych placówek!

Zwrot samochodu do wypożyczalni - jak nie narazić się na dodatkowe koszty?

Wynajmując auto w wybranej placówce zazwyczaj uiszcza się kaucję - kwotę uzależnioną od wartości pojazdu, która pokryje koszt ewentualnej awarii lub zniszczeń. Po oddaniu pojazdu w nienaruszonym stanie jest ona w całości wypłacana właścicielowi. Niestety, nieprzestrzeganie konkretnych zasad może prowadzić do stracenia części lub całości tej kwoty. Oto trzy podstawowe rzeczy, o których musisz pamiętać przed zwrotem, aby uniknąć dodatkowych kosztów lub otrzymać kaucję do swojej kieszeni!

  1. Zrezygnuj z brawury podczas jazdy - bezpieczeństwo działa na Twoją korzyść, dlatego staraj się nie spowodować żadnej awarii lub usterek podczas korzystania z auta.
  2. Po użytkowaniu samochodu wyczyść go od środka i na zewnątrz z wszelkich zabrudzeń oraz śmieci.
  3. Pozbądź się z auta wszystkich swoich rzeczy, w tym dokumentów i nie zabieraj ze sobą żadnego elementu wyposażenia auta.

Oddanie samochodu do wypożyczalni krok po kroku

Zwrot wypożyczonego samochodu powinien odbyć się punktualnie, co do minuty zapisanej na umowie pomiędzy wynajmującym a placówką. Pamiętaj, aby wyjechać odpowiednio wcześnie, biorąc pod uwagę warunki na drodze, korki oraz czas na dotarcie do wypożyczalni. Czas to miara na wagę złota, dlatego każda godzina opóźnienia w oddaniu auta wiąże się z naliczeniem dodatkowej opłaty przez placówkę. Zwracając pojazd zwróć również uwagę na poziom paliwa – wypada, aby uzupełnić go do stanu z dnia wynajęcia auta. Jest to nie tylko kurtuazyjne zachowanie, ale przede wszystkim konieczne do tego, abyś nie musiał wydawać kolejnych pieniędzy.

Pamiętając o każdej z tych zasad oddawanie auta do placówki będzie zawsze przyjemnym zwieńczeniem transakcji!


Powrót: Blog
x