Samochód z wypożyczalni na wyjazd urlopowy – poradnik

Samochód z wypożyczalni na wyjazd urlopowy – poradnik

Sezon wakacyjny mamy już za sobą, ale ze względu na pandemię koronawirusa, wielu z nas postanowiło zaplanować swój urlop właśnie na wrzesień. Tani i bezpieczny wypoczynek z dala od tłumów to w dzisiejszych warunkach bardzo rozsądne rozwiązanie. Pogoda dopisuje, więc warto skorzystać z okazji, jakie czekają na podróżnych po sezonie. Wynajem auta z wypożyczalni samochodów to znakomity pomysł, jeśli planujemy wyjazd z przyjaciółmi lub rodziną i cenimy sobie bezpieczeństwo oraz niezależność.

Z powodu koronawirusa domowy budżet wielu Polaków został mocno nadszarpnięty. Posezonowe wakacje to świetny sposób na zaoszczędzenie przysłowiowych paru groszy. Wynajem małego domku czy nocleg w ośrodku agroturystycznym, zamiast w hotelu oraz dojazd we własnym zakresie to kolejne sprawdzone sposoby na obniżenie kosztów jednostkowych. Samochód z wypożyczalni pozwoli nam nie tylko zaoszczędzić na dojeździe, ale również umożliwi zaplanować całą podróż od początku do końca.

Przy wyborze odpowiedniego samochodu należy zwrócić uwagę na szereg czynników. Dokonując wyboru segmentu pojazdu nie powinniśmy koncentrować się wyłącznie na cenie. Jasne, kompaktowe auto z grupy A to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie, które świetnie sprawdzi w przypadku weekendowego wypadu do pobliskiej miejscowości. Niskie spalanie i niewielkie rozmiary to jego kolejne atuty, niemniej skromna przestrzeń bagażowa i pojemność silnika mocno ograniczają możliwości zastosowania tego typu pojazdu. W przypadku dalszych i bardziej wymagających podróży rodzinnych rozsądniejszym wyborem będzie z pewnością pszestronny SUV lub kombi. Jeżeli w grę wchodzi wyjazd z dużą grupą przyjaciół, warto rozważyć wynajem busa, który pomieści nie tylko do 9 osób wraz z kierowcą, ale również wszystkie niezbędne bagaże a także specjalistyczny sprzęt sportowy.

Po dokonaniu wyboru powinniśmy, jak najszybciej zarezerwować pojazd. Rezerwację warto zrobić z wyprzedzeniem, aby uniknąć niepotrzebnych niespodzianek, jak np. brak dostępności konkretnego modelu samochodu. Proces rezerwacji auta w wypożyczalni samochodów ABCO jest bardzo prosty i bezpieczny. Nie trzeba odwiedzać jednej z naszych placówek w Krakowie, Warszawie lub Katowicach – wystarczy, skorzystać z dedykowanego formularza online. Cały proces zajmuje tylko parę chwil. Oczywiście rezerwację można złożyć również telefonicznie.

W dobie pandemii koronawirusa część podróżnych ma pewne obawy, co do wynajmowania samochodów. Pragniemy Państwa zapewnić, że wypożyczalnia samochodów ABCO postępuje zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, dlatego nasze pojazdy są poddawane każdorazowej dezynfekcji zaraz po zwróceniu ich przez Klienta. Należy tutaj podkreślić, że osoby podróżujące samochodem są dużo mniej narażone na zakażenie koronawirusem od osób podróżujących środkami komunikacji publicznej, takimi jak np. autobusy, czy pociągi. Ryzyko zakażenia w trakcie wyjazdu można dodatkowo zmniejszyć poprzez częste mycie rąk, unikanie dotykania twarzy a także regularne dezynfekowanie elementów wyposażenia auta, kluczyków oraz ekranu telefonu komórkowego.


Powrót: Blog
x